Wprowadzenie

Lowepro Deluxe Technical Belt

Bardzo wygodny pas, rozkładający obciążenie na dużej powierzchni i pozwalający dołączyć wszystkie elementy zestawu SlipLock i nowszego S&F. Najmniejszy pas ma rozmiar S/M i chwała za to inżynierom Lowepro że zostawili trochę zapasu przy dociąganiu pasa i wchodzi na mnie… który ma rozmiar XS 😀 Do samego pasa trudno się przyczepić gdziekolwiek – bo wszystko działa ja natura chciała, nic się nie strzępi, nie pęka. Po dodaniu szelek, albo kamizelki staje się jeszcze lepszy przy dużych obciążeniach sprzętem foto. 

Wprowadzenie

Lowepro S&F Vest Harness.

Szelki – genialne rozwiązanie w dziedzinie ergonomii, a jak dodamy trochę punktów mocowania S&F, jest wygodniejsza od nowszej wersji. Bardzo wygodne, z możliwością dopasowania nawet drobnej osoby. Sposób montażu na pasie Lowepro pewne i niezawodne. znacząco przenosi obciążenie fotograciarni na barki, odciążając pas. Plecy nie są w żaden sposób wykorzystane oraz brak mocowań na barkach na dwa aparaty z paskami. Ale jest to przemyślana i dobra konstrukcja, której rozwinięciem jest nowy model – niestety – nie korzystający ze wszystkich dobrych pomysłów S&F Vest Harness.

Wprowadzenie

Lowepro S&F TECHNICAL VEST

Kamizelka jest z pewnością krokiem naprzód w dziedzinie ułatwienia fotografowi życia, pozwala – oprócz pasa – zawieszać kolejne akcesoria S&F, ma blokadę pasków aparatu na ramionach – jak szelki. Ma całkiem spore możliwości regulacji, wewnętrzną kieszeń na dokumenty i rodzaj otwartej kieszeni na plecach, przeznaczonej na polar lub odzież tej wielkości. Ale ma też jeden, ale dość upierdliwy błąd w postaci sposobu łączenia pasa z kamizelką. Gdyby zachowano połączenia stosowane w szelkach  – kamizelka byłaby jej rozwinięciem wręcz idealnym. Niestety ktoś chciał być mądrzejszy od mądrego i zastosował inne mocowanie: niewygodne i nie tak pewne. Widziałem już zestawy kamizelek z pasamy przyszyte na stałe, czyli nie tylko mi to przeszkadza.