Wprowadzenie

Lowepro Quick Flex Pouch 75 AW

Sakwa na duże, reporterskie lampy błyskowe, pokroju Yongnuo Speedlite YN-685 czy Nikon Speedlight SB800. Sztywna, trzymająca kształt, znakomicie chroniąca sprzęt, ma wewnątrz miejsce przeznaczone na dodatkowy zestaw baterii AA do lampy. O kompatybilności z systemem Street&Field nawet nie ma co wspominać, bo to norma 😀 Jedynie mogę ponarzekać że jest dość ciasna, ale z dwojga złego wole już trochę zabawy z wyciąganiem lampy niż by miała mi latać jak w jakimś worku, podczas poruszania się.

Wprowadzenie

Lowepro Lens Exchange Case 100/200 AW

Genialna w swej prostocie sakwa, która może być noszona osobno na firmowym pasku, ale również – a może przede wszystkim – przypięta do pasa Deluxe Technical Belt. Wtedy jej moc ukazuje się w całej krasie. Nie jest może tak pancerna jak sakwy dedykowane pod pojedynczy obiektyw, ale bardzo ułatwia żonglowanie pomiędzy Nikkorem 70-200mm f/2.0 a Tamronem 24-70mm f/2.0, w miejscu, gdzie nie ma kawałka płaskiego miejsca na taką operację, a wokół jest sporo ludzi. Wygoda, miodzik, a po przyzwyczajeniu się nie ma lepszego rozwiązania. Jest inne: Peak Design Lens – ale choć niezłe, nie zabezpiecza w żadnym stopniu obiektywów. Czyli sakwa rządzi! Ta z numerem 200 pomieści max obiektyw wielkości 70-200mm f/2.8, bez osłony przeciwsłonecznej. A “setka” jest do obiektywów 24-70mm f/2.8, 85mm f/1.8 i podobnych wielkością.

Wprowadzenie

Lowepro Slim Lens Pouch 55 AW

Sakwa pod obiektyw wielkości Tamrona czy Nikkora 24-70 f/2.8. Jest czymś pośrednim pomiędzy Lens Exchange Case a pancernymi, zapewniającymi najwyższe bezpieczeństwo torbami Lens Case. Różni się od nich tym że można w niech przechowywać jeden obiektyw, a kiedy nie jest używany, znacząco zmniejszyć jego wielkość, zamykając ją na drugi rzep. Bardzo wygodne rozwiązanie, znacząco zwiększając wygodę noszenia całego szpeju. 

Wprowadzenie

Lowepro Lens Case 11 x 26cm

Masywna, dużo torba, z dużą ilością sztywnej gąbki pozwalające zabezpieczyć cenny obiektyw przed uszkodzeniem. Jest to tez jedyna sakwa, która mieści obiektyw Nikkor 70-200 f/2.8 VR wraz z osłoną przecwsłoneczną, a to nie jest byle co. Jest tak dobra, w tym, co robi, że ogarnia mnie pusty śmiech i trwoga, widząc firmowe etui do tego obiektywu, dostarczone przez firmę Nikon. Torba oczywiście na pasku lub – co jest bardziej oczywiste – na pasie Lowepro. Nie ma osłony przeciwdeszczowej, ale zanim sakwa zacznie przemakać znajdzie się jakieś zadaszone miejsce. Mi jej brak w ogóle nie przeszkadza. Ale jest spora i z tego powodu często zamiast niej wybieram sakwę Lens Exchange jako poręczniejszą.

Wprowadzenie

Lowepro Lens Case 9x9cm

Mała i zgrabna torba pasująca wręcz idealnie do obiektywu Nikkor 35mm f/1.8 DX. Opis w zasadzie jest identyczny z jego większym bratem Lens Case 11×26 – bardzo bezpieczny, sztywna gąbka powoduje zachowanie kształtu sakwy niezależnie czy jest tam obiektyw, czy nie. Była to pierwsza sakwa, którą posiadłem, głównie aby sprawdzić ich jakość i bardzo mile mnie zaskoczyła. Nie ma osłony przeciwdeszczowej, ale jak już mówiłem: to nieistotne. Może w górach, ale tam zabieram plecaki, które już mają pokrowce przeciwdeszczowe.

Wprowadzenie

Lowepro S&F Bottle Pouch

Najmniejszy gadżet w grupie “Sakwy” – sakwa na coś do picia. Pasuje do większości opakowań o pojemności 0,5l. Dobrze trzyma butelkę, którą można dodatkowo zacisnąć u góry sznurkiem z blokadą. Ogólnie pasuje do całej serii swoją czernią i wyróżniającym się z tła logiem firmy. Można go zamocować pod zwykły pasek lub na któryś  z pasów Lowepro.