Wprowadzenie

Lowepro Nova 3 AW

Torba czyli najbardziej standardowy ze standardowych elementów wyróżniających fotografa z tła, poza samym aparatem. Nie przepadam za bardzo za nią – nie trzymają się zbyt stabilnie na moich ramionach, ale może u kogoś innego sprawuje się lepiej. Za to ta na pewno dobrze zabezpiecza sprzęt foto, jest dość pakowna i w miarę wygodna. No i pasuje znacznie lepiej do marynarki niż plecak, dlatego ma stałe miejsce w szafie ze sprzętem. 

Wprowadzenie

Lowepro Toploader Pro 70 AW

W porównaniu do torby Nova 3 jest to coś bardzo kompaktowego przeznaczonego do przenoszenia aparatu ze standardowym obiektywem 24-70 f/2.8 czy 85 f/1.4. Ma trochę drobnych przegródek na szpargały, jeden czy dwa filtry. Można zamontować jedną, mniejszą sakwę systemu S&F z boku: drugi obiektyw czy lampę błyskową, ale takie rozwiązanie psuje nieco kompaktowe rozwiązanie tej torby. Można zawiesić ją na pasie i dodatkowo ustabilizować drugą taśmą dostępną w komplecie. No i zostaje jedna wada. Poprzednio używany przeze mnie Toploader Zoom 50 AW w zarysach był podobną konstrukcja, tyle że pod mniejsze lustrzanki DX i nie był tak pancerny jak Toploader Pro, ale miał górną klapę otwieraną od biodra – na zewnątrz. Czy będzie z lewej czy z prawej strony otwiera się tak samo. Dobry pomysł. Ale tutaj ktoś pomyślał inaczej. W tym modelu klapa otwiera się do przodu (lub do tyłu, w zależności czy torbę mamy po prawej czy lewej stronie). Niby nic, a przeszkadza.

Wprowadzenie

Lowepro Inverse 100/200 AW

Mam dwie takie torby większą i mniejszą, w zależności co potrzebuję ze sobą zatachać. Wygodna z mnóstwem kieszonek na graty i wbudowanym pasem, bardzo podobnym do S&F Deluxe Technical Belt – szeroki, wygodny, ale nie ma możliwości montażu gadżetów z serii Lowepro S&F. Do tego wygodny pas i możemy dowolnie wybierać: torba na pasie? na ramieniu? A może to i to? Torbę możemy wygodnie przesuwać na pasie do tyłu, żeby nie przeszkadzać przy np. kucaniu. Zawsze jestem fanem plecaków, ale czasami nie pasują do dress code i wtedy torba foto jak znalazł.