Wprowadzenie

Viltrox 85mm f/1.8 AF Mark II

Nowy koń w stadninie i to podwójni: nowy obiektyw z montażem Z Nikona i zupełnie nowy, niezależny producent z którym wcześniej nie miałem do czynienia. W porównaniu do 85’iątki Nikona jest większy i cały metalowy. Przy portretach i statycznych ujęciach jest bardzo dobry, zaś o szybkości AF trochę za wcześnie mówić. Z całą pewnością podoba mi się jego wykonanie i spasowanie. z czasem dodam coś dodatkowego.

Wprowadzenie

Panasonic DMC-LX100

Jedyny kompakt w mojej kolekcji – kupiony został specjalnie na drugą (nie udaną) wyprawę na Ukrainę, w paradę weszła mateczka Rosja :\ Miał być sensownym kompromisem pomiędzy dużym aparatem, a telefonem. Jasny obiektyw, przydatny zakres ogniskowych, matryca Micro 4/3, większość elementów sterujących na korpusie, jak w lustrzankach i – jak dla mnie – niebanalna elegancja, połączona z wygodą korzystania.

Koniec końców ja nie pojechałem drugi raz, a aparat stał się zbędny, na szczęcie trafił w dobre ręce 🙂

Wprowadzenie

Benro TSL08C Slim

Statyw o którym mógłbym przy każdym parametrze „naj-„: najlżejszy, najmniejszy czy najwygodniejszy. Ponieważ statywów i tak nie korzystam zbyt często, więc ten posiedzi jako numer jeden. Z pewnością nie ma takiego udźwigu jak ten poniżej, ale to było przewidziane przed jego zakupem. Pojawiał się wtedy, gdy potrzebny był bardziej kompaktowy statyw, dla osoby, która większość trasy przechodzi na własnych nogach – wtedy ciężar ma krytyczne znaczenie. Mimo to 146 cm po rozłożeniu i udźwig 4 kg wystarcza w terenie, a na cięższe rzeczy mam jego większego brata.

Wprowadzenie

Dörr "Profi" PSM-155

Na zdjęciu jest co prawda wersja PSM-250 – ale różni się od mojego tylko długością maksymalną po rozłożeniu PSM- 155 ma 174 cm, a PSM-250 okrągłe 250 cm. Pancerna konstrukcja, czuje się to od razu, ale zarazem dość ciężka mimo zastosowana aluminium. Jeżeli waga nie jest istotna, to również same zalety, których część należy przypisać głowicy kulowej INNOREL B36 – dobrze blokuje w zadanym miejscu i ma osobną blokadę obrotu np. do tworzenia panoram.

Wprowadzenie

Foto&Szelki kraftowe 😉

Szelki które „robią robotę” gdy przydały by się dwa aparaty z różnymi obiektywami, żeby ich co chwila nie zmieniać, kiedy przepada mi zdjęcie życia 🙂

Całe szelki wykonane są z prawdziwej skóry, nie licząc metalowych elementów i uchwytów na kotwiczki PD. Są tak mocno wykonane że mógłbym się na nich powiesić 😀